kt
Serwis

Zakładanie grup typerów

Zakładanie grup typerów

Typowałeś już w grupie typerów Ekstraklasy? To prawdziwa przyjemność. Mecze są z tego powodu jeszcze bardziej interesujące, jeśli dołożysz do tego dreszczyk emocji, czy właśnie Twój typ był właściwy. W następującym tekście chcemy Ci dać parę wskazówek do założenia i administrowania Twojej rundy typera.

Typ 1: Wystartuj rundę typera odpowiednio wcześnie

Aby wystartować bezproblemowo rundę typera potrzebuujesz trochę czasu. Najlepiej założyć go na cztery tygodnie przed oficjalnym startem ligi lub turnieju. W ten sposób masz wystarczający czas na przemyślenie ustawień i reguł Twojej rundy typera, aby była skonfigurowana według Twoich życzeń. Zapoznaj się lepiej z aplikacją Kicktipp.

Typ 2: Łatwe reguły na start

Kicktipp oferuje w konfiguracji rudy typera wiele możliwości. Mozna założyć wiele różnych reguł, mieszać ligi i puchary. Tutaj nie chcemy pogłębiać tego tematu. Ale właśnie jeśli chcesz założyć nową rundę typera, powinnineś ją po prostu wystartować. Twoi uczestnicy będą Ci wdzięczni, jeśli od samego początku nie będą musiali typować lig ze skomplikowanymi regułami typowania. Dopiero w momencie doświadczonej grupy sensowne jest przestawienie reguł punktowych np. na reguułę punktową.

Ostatecznie musisz sam wiedzieć jak powinna działać Twoja zabawa. Czy Twoi typerzy są wybornymi typerami? Wtedy możesz poeksperymentować. Czy runda typera ma odbyć się z udziałem Twoich kolegów z pracy i typować będą także pracownicy, którzy nie mają dokładnego przeglądu sytuacji, którzy nie interesują się aż tak piłką nożną? Wtedy wybierz najprostsze warianty reguł.

Typ 3: Zaproszenie do typowania

Przygotowałeś juz wszystko? Możesz startować! Zwróć uwagę na wartość zaproszenia do rundy typera. To jest pierwsza wiadomość, którą przeczytają Twoi przyszli uczestnicy. Nie wysyłaj zaproszenia wszystkim Twoim znajomym, lecz zastanów się dobrze, który z nich chciałby być zaproszony. Dołóż do Twojego zaproszenia własną historię. Tutaj tak mógłby brzmieć Przykład dla firmowej rundy typera :

Drodzy koledzy,

Już tylko parę chwil do pierwszego gwizdka nowego sezonu Ekstraklasy! Kto zdobędzie tytuł, kto spadnie? Kto będzie niespodzianką sezonu? Chcialibyśmy wiedzieć, kto z Was wie naprawdę, a kto tylko udaje, że wie :-) Zapraszam Was do pierwszej, oficjalnej rundy typera!

Typujemy każdą kolejkę z 9 spotkaniami. Cieszyłbym się jeśli wielu z Was się przyłączy. Bez obaw, nie musisz mieć wielkiego pojęcia o piłce, czasami jest to nawet lepsze, jesli nie ma się o niej pojęcia :-) Najważniejsze jest, że wielu z Was weżmie udział w zabawie. Tutaj możesz się zameldować w naszej rundzie typera:

https://www.kicktipp.pl/demo/

Po prostu kliknij na "Zostań członkiem" i już możesz się bawić. Wybierz sobie odpowiedniego nicka i pokaż kolegom na co Cię stać.

Zwycięzca rundy typera otrzyma mały Puchar przechodni, który na koniec sezonu będzie przekazywany kolejnym królom typera. Także za każdą kolejkę będziemy nagradzać zwycięzcę małym upominkiem. To będzie dla każdego niespodzianka.

Wasz Marek alias "Snajper"

Typ 4: Czas trwania zaproszenia

Zwróć uwagę, żeby zaprosić kolegów do rundy typera z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Niektóry będzie na urlopie, inny nie będzie kilka dni osiągalny. Zaproszenie powinno zostać wysłane przynajmniej dwa tygodnie przed startem sezonu, ale nie wcześniej niż cztery tygodnie. Jeśli spotkasz osobiście potencjalnych uczestników, możesz im przekazać wiadomości i zaprosić do zabawy. Wtedy będą juz wiedzieć zanim dotrze wiadomość mailowa.

W poniedziałek przed rozpoczęciem sezonu, powinnieneś jeszcze raz przypomnieć wszystkim uczestnikom, o zbliżającej się rundzie typera i że nadzedł czas do rejestracji, o ile nie zrobili tego wcześniej.

Typ 5: Ogłoś możliwość wygrania nagrody

Nagrody, Nagrody, Nagrody! Nagrody przyciągają kazdego! One nie muszą być duże i drogie. Czasami wystarczy mała rzecz. Medal, mały Puchar przejściowy, dyplom lub koszulka lokalnej drużyny piłkarskiej.

Typ 6: Podsumowania kolejek

Wspomagaj komunikację między uczestnikami, robiąc regularnie podsumowania kolejek rundy typera. Kto wygrał kolejkę, kto odważnie zatypował i należą mu się słowa uznania? Czy kolejka była łatwa do typowania lub czy było w niej wiele niespodzianek? Czy uczestnik z najmniejszą znajomością piłki zebrał największą ilość punktów?

Podsumowanie kolejki Ekstraklasy mogłoby wyglądać następujaco:

"Janek" utrzymuje sie na fotelu lidera! Gratulacje!.

Z 38 punktami udaje mu się wytypować prawidłowo 6 z 9 spotkań i zachowuje fotel lidera wyprzedzając goniacego go "Piłkarskiego Boga", ale jego przewaga spada do tylko 3 punktów.

Co dzieję się w dalszej części klasy rankingu? "Rysiek" po długiej serii niepowodzeń wychodzi powoli na prostą. Z każdą kolejką i bardzo niewielką ilością punktów spadał na dno klasyfikacji i był przed przed tą kolejka na ostatniej pozycji. Brawurowo typuję kolejkę - 8 z 9 spotkań prawdidłowo, do tego dokładnie stawia na wynik 3:2 Pogonii przeciwko Legii. Z 42 punktami jest nie tylko zwycięzcą kolejki, ale udaje mu się awansować o 5 miejsc w górę, co daje mu tymczasowy spoój w stawce. Respekt!

Spójrzmy na to, co nas czeka w przyszłym tygodniu. Oczekują na nas ciężkie do typowania mecze. Czy Lech będzie mógł kontynuować swoją serię na stadionie przy Łazienkowskiej i podtrzyma passę pięciu zwycięstw na stadionie Legii?

Czy najsłabsze w ataku drużyny zagają więcej niż na 0:0? Jak mocno chwieje się fotel trenerski w Legii? Zobaczymy, kto tym razem będzie miał rację...

Do następnego tygodnia!

Wasz administrator Marek alias "Snajper"

Typ 7: Wspólne oglądanie meczów

Organizuj z Twoimi uczestnikami wspólne wieczorne oglądanie spotkań. Z naszą aplikacją możesz śledzić na żywo także ranking typowania. Nagle strasznie nudny mecz na 0:0 staje emocjonujący, a niktórzy typujący na remis zaczynają się czieszyć z każdej akcji, z której nie pada bramka. Ktoś, kto w 88 minucie ze swoimi perfekcyjnymi typami jest na prowadzeniu, może brylować wśród kolegów! Niestety tylko do momentu, gdy w czasie doliczonym zaczynaja padać bramki jak spadające jabłka z drzewa.

Typ 8: Ogłoszenie zwycięzcy typera na zabawie kończącej sezon

W trakcie trwania ostatniej kolejki mozesz zorganizować spotkanie uczestników. W świątecznej atmosferze możesz ogłosić zwycięzcę Pucharu przejściowego oraz podziękować za udział i wytrwałość wszystkich uczestników. Najlepszym terminem wydaje się być ostatnia kolejka. Najpierw można obejrzeć mecze, a po ich zakończeniu przejść do ogłoszenia rankingów. Opcją zakończenia może być także spotkanie reprezentacji lub finał Pucharu Polski, które odbywają się po zakończeniu sezonu.

Typ 9: Zasłużona przerwa w typerze oraz jego reaktywacja

Po zakończeniu sezonu "podaruj" rundzie typera małą przerwę. Typerzy także przeszli 34 ciężkie kolejki, a wakacje należą się innym rzeczom niż piłka nożna czy grupa typerów. W odpowiednim czasie możesz ponownie wystartować rundę typera dla nowego sezonu. Po kilku tygodniach odpoczynku od piłki, Twoi uczstnicy na pewno będą zmotywowani do typowania po otzymaniu Twoje zaproszenia do udziału w typowaniu...

Na koniec: Życzymy wiele emocji w Twoim typerze.

Żałóż nową rundę typera i zaproś swoich przyjaciół i kolegów.

Potrzebujesz pomocy?