Serwis

Typer Formuły 1

Typer Formuły 1

Na Kicktipp jest możliwa runda typera dla Formuły 1. Tutaj znajdziesz porady i typy dla fanatyków sportów motorowych, jak stworzyć rundę typera Formuły 1.

Stworzenie rundy typera i wybranie Formuły 1 jako zawodów.

Stwórz nową rundę typera wybierz Formuła 1 z "Liga/Turniej" i już jest gotowa do typowania runda typera z ustawieniami standardowymi.

Przeczytaj również naszePorady do założenia grupy typerów:

Co będzie typowane?

Typowanych będzie pierwszych 8 kierowców wyścigu, a także 4 pierwszych w kwalifikacji.

Jeśli ma być typowany tylko wyścig, można usunąć kwalifikacje w zakładce administratora gry w funkcji "Kalendarz typowania".

Do kiedy można typować?

Typować mozna do oficjalnego startu wyścigu lub kwalifikcji.

W zakładce administatora gry można dokonać zmian w "Reguł typowania". Przykładowo, jeśli wyścig lub kwalifikacja ma być typowana w piątek do godziny 12 Uhr, należy stworzyć dla każego weekendu, w którym odbywa się wyscig, regułę typu "FIX" z odpowiednia datą i godziną oraz przyporządkować ją do wyścigu. (wyścig i kwalifikacja są w naszym systemie założone jako pytania.)

Ile można zdobyć punktów?

W kwalifikacji otrzymuje się 4 - 3 - 2 - 1 punkty, jeśli wytypowałeś dokładnie kierowcę na miejscu 1-4. Jeden punkt otrzymuje się, jeśli kierowca znajduje się w pierwszej czwórce, ale na innym miejscu.

W wyścigu otrzymuje się 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 punkty za wytypowanie kierowcy na właściwej pozycji . Tak jak w kwalifikacji otrzymuje się jeden punkt jeśli typowany kierowca był w pierwszej ósemce, ale na innej pozycji.

Zmiany w punktacji można przeprowadzić jako w panelu administratora gry, w zakładce "reguły punktacji". Punkty za właściwy typ na złej pozcji mogą zostać dołączone do punktacji. W tym wypadku mozna np. otrzymać więcej punktów jeśli typowałeś zwycięzcę na miejscu 2, a nie na przykład na miejscu 8 .

Pytania bonusowe?

Na początku sezonu zadane zostaną pytania, kto zostanie Mistrzem Świata wśród kierowców i konstruktorów.

Dodatkowe pytania można stworzyć w zakładce zarządzanie ligą.

Przeczytaj instrukcję do tworzenia własnych pytań.

Potrzebujesz pomocy?