Serwis

Typer rugby

Typer rugby

W aplikacji Kicktipp możliwe jest również stworzenie Rundy typera Rugby. Mistrzostwa Świata, Turniej 6 Nacji czy francuskie TOP 14, kibice mogą w każdej chwili stworzyć zabawę wspólnie z przyjaciółmi.

Tutaj znajdziesz parę wskazówek do stworzenia rundy typera rugby.

Start nowej rundy i wybór zawodów rugby

Rozpocznij nowyego typera i wybierz spośród "Inne sporty" zawody rugby, np. Mistrzostwa Świata. Wten sposób utworzyłeś nowego typera ze wszystkimi opcjami standardowymi, który jest gotowy do typowania.

Przeczytaj również nasze wskazówki do stworzenia grupy typerów

Jak najlepiej typować?

W turniejach lub ligach rugby istnieją dwie możliwości do oddania typów:

1. Typowanie w systemie Lotto tzn. można typować końcowy wynik meczu wygrana gospodarza, remis lub wygrana gości.

Typowanie tendencji jest możliwe, po włączeniu przez administratora gry funkcji Toto w zakładce "reguły gry". Reguły punktowe mogą zostać założone odpowiednio do życzeń grających, a nastepnie należy je dopisać do spotkań.

Więcej informacji na temat reguł punktowych możesz przeczytać w naszych opisachWartościowe wskazówki do tworzenia reguł punktowych.

2. Typowanie dokładnego wyniku spotkania i stworzenie reguł punktowych typu "różnica bramek". Ta reguła ma zaletę, że można typować dokładny wynik co na pewno zwiększa emocje w śród graczy. Wiadomo, że tutaj sytuacja jest inna niż w piłce nożnej i dokładny wynik trafia sie rzadko, dlatego reguła punktowa "różnica bramek" jest w tym przypadku sensowna.

Przykład: All Blacks wygrywają z Irlandią 37:28 a typowałeś 40:25. Różnica punktów między typem a wynikiem wynosi 6 punktów. Te 6 punktów zostanie odjęte od maksymalnej ustalonej liczbie punktów.

Aby dopisać tą regułę do spotkań, musi zostać utworzona reguła punktowa "różnica bramek" w zakładce "reguły punktowe". Wartość "punkty" wskazuje na maksymalnie do zdobycia punkty. W rugby polecamy wartość 70, bo w historii rugby niewiele spotkań zakończyło się tak wielką różnicą. Wartość standardowa do odjęcia punktu może pozostać jak "1". Polecamy wybrać opcję "Odjęcie na różnicę bramek" i ustawienie "minimalnej ilości punktów" "Mindestpunktzahl" na 5. W tym przypadku będzie uwzględniony typ z prawidłową tendencją ale całkowicie niepoprawną różnicą bramek.

Nasza wskazówka: Jeśli w rundzie typera uczestniczyć będą raczej typerzy z niewielkim doświadczeniem, oddawanie punktów powinno być możliwie proste np. typowanie Tendencji. Jeśli uczestnicy mają doświadczenie i są dobrze poinformowani w temacie, wtedy warto skorzystać z reguły "różnicy bramek", która wprowadza więcej emocji do rundy typera.

Typowanie po 80 minutach lub po dogrywce?

Ważne pytanie, na które odpowiadamy jako Kicktipp "po dogrywce", aby nagrodzić po meczu uczestników z właściwą tendecją. Więcej znajdziesz w opisie Po karnych czy po 90 minutach?. Ta opcja jest tak samo ważna w piłce nożnej jak i w rugby. Aby zmienić to ustawienie, zamelduj się jako administrator gry i wybierz zakładkę "Typowanie po 90 minutach".

Pytania bonusowe?

Kilka pytań bonusowych proponujemy jako standard. Możesz stworzyć własne pytania bonusowe, aby runda typera była do końca jeszcze bardziej emocjonująca. Przeczytaj opis jak stworzyć własne pytania..

Jak mogę typować inne zawody rugby?

Dodatkowo do proponowanych przez Kicktipp lig i turniejów, możesz dzięki funkcji "Zarządzanie ligą" stworzyć stworzyć własną ligę. Przy jej zakładaniu należy przestrzegać kilka wskazówek:

Wskazówka 1: Aby dowiedzieć się jak założyć własną ligę i jakie kroki należy wykonać, przeczytaj naszą instrukcję Własne ligi i turnieje.

Wskazówka 2: W kolejnym kroku należy założyć sezon, w którym do wyboru są różne typy tabel tzn. wariantów punktowych. Tutaj można wybrać "Rugby Union World Cup" lub "Rugby Union Top 14", w zależności jakie reguły punktowe dla ofensywnych lub negatywnych zostaną wybrane dla reguł punktów bonusowych.

Reguła "Rugby Union World Cup" jest najbardizej popularną regułą dla bonusów. Za zwycięstwo otrzymuje się 4, a za remis jeden punkt. Defensywny punkt (B/D) wskazuje na porażkę poniżej 7 punktów. Ofensywny (lub Try-) punkt bonusowy (B/O) otrzymuje się jeśli wygrany zespół zaliczył 4 lub więcej Przyłożeń/Try.

Reguła "Rugby Union Top 14" używana jest nie tylko w lidze francuskiej. Punkt defensywny otrzymuje się jeśli przegrana była poniżej 5 punktów. Punkt ofensywny otrzymuje się jesli zwycięzca zdobył 3 przyłożenia więcej od przeciwnika.

Jeśli chcesz stworzyć typera "European Rugby Champions Cup" erstellen, wybierz wariant "World Cup". Jeśli chodzi o "Rugby Pro D2", wtedy należy wybrać wariant "Top 14".

Wskazówka 3: W zakładce "Części spotkania" należy stworzyć dwa wpisy regularny "80 Minut" oraz "Dogrywka" (nazwanym także "Extra-Time").

Wskazówka 4: Mecz zakończony? Wpisz wyniki w zakładce "Zarządzanie ligą" wybierając funkcję "Wpisz wynik", aby mogły zostać podliczone rankingi rundy typera.

Życzymy dobrej zabawy w Twojej rundzie typera!

Potrzebujesz pomocy?